PostHeaderIcon Csík Ferenc

Több mint 80 éve születtem és én vagyok a Jászkun fotóklub doajenje.

Foglalkozásom: nyugdíjas vegyészmérnök, amatőr fotós

1962 óta fényképezek.

1967-1988-ig a Vegyiművek fotószakkörét vezettem. 1981-ben „ B” kategóriás művészeti oktatói igazolványt kaptam. 1978-tól 2 évenként a TVM Művelődési Ház szervezésében alkotótelepet vezettem.1986-ban megkaptam a Jászkun fotóklub plakettjét. 1988-ban MAFOSZ plakettel jutalmaztak.

Alapító tagja vagyok a Szolnoki Jászkun fotóklubnak.

Közel tíz évig a MAFOSZ etikai bizottságának tagja voltam. Cikkeket írtam és fotóim jelentek meg a FOTÓ újságban, folyóiratokban és a Szolnok megyei Néplapban. Szakkörökben, klubokban előadásokat tartottam szakkörvezetői ismeretekből, fotókémiai alapismeretekből.

A fotóimat díjazták, a Székely Aladár, az Életünk, a II.Szolnok megyei, a XV.Jászkun Fotószalon  pályázatokon, de díjakat is kaptak fotóim a VDSZ Országos fotópályázatain 1975, 79, 83 és 1985-ben.

A Jászkun Fotóklub kollekciójával szerepeltem Japánban, Ausztriában, Szlovákiában és Lengyelországban.

Foglalkozásomból eredően kedvenc témám az ipari üzemek fotózása és a munka ábrázolása. Érdekel azonban az élet valamennyi területe. Digitális fotózással 2009 áprilisa óta ismerkedek. Igyekszem alkotó módon részt venni a Fotóklub munkájában.