PostHeaderIcon Takács Rudolf

A vizuális művészetek állnak közel hozzám, a fotózás és a festés. Elkapni egy pillanatot a múló időből és meglátni benne a végtelent, ez szinte egy varázslat. Az első gépem egy Ljubityel nevű masina volt, amely még ma is működik. Néhány éve azonban már digitálisan fotózok. A Jászkun fotóklubnak 2011.decembere óta vagyok a tagja, mert az a célom, hogy a mennyiség helyett  minőséget fotózzak, legalábbis törekszem erre.

"A fényképez szónak, szerencsés szinonimája a magyarban a 'megörökít'. Érzékelteti a múló idő megragadásának, a tűnékeny világ megőrzésének szándékát. Idő és fényképezés, egymástól elválaszthatatlanok. Az exponálás egy pillanatot búcsúztat: a jelenből a gombnyomás pillanatában múlt lesz. A képen annak lenyomatát őrízzük, ami volt.       Korniss Péter"