Erdős István

Gépképírás, a látvány mágiája, avagy a jelenkor népművészete

Gyermekkoromban gyakran gondoltam olyan szerkezetekre, amelyek megőrzik a gondolatot, az érzéseseket. Kamaszként egy kezdetleges Szmena 8-s fényképezőgéppel úgy éreztem megvan, amit kerestem! A technika kezdetleges, az eljárás bonyolult,  de a kézbe fogott papírkép meggyőzött, hogy nem volt hiába az átlaborált éjszaka. Csak néhány évvel később – amikor a régi Ofotért kirakatában viszontláthattam egy felvételemet – értettem meg, hogy ez mekkora dolog!

Manapság, mindenki számára elérhető a digitális technika. Telefonok, tabletek, sport,- és eseménykamerák, fényképezőgépek.

Hosszabb szünet után, néhány éve újra nekiláttam a világ megörökítésének. Mint mozgókép, médiakultúra és rajztanár, megpróbálom a legjobbat kihozni a technikából a lehetőségekhez képest. Képeimmel az olyan helyzeteket, látványokat, pillanatokat próbálom rögzíteni, amik valamilyen nyomot hagynak bennem. Olyan gondolatokat, illetve időnként megfoghatatlan érzéseket hoznak elő, amelyeket fontosnak tartok.

2020.július 1-óta a Kaposvári Gyula díjas Jászkun Fotóklub tagjaként fotózok.