Törőcsik Béla

Születési évem alapján 63. évemben járok. Az általános iskolai osztályfőnököm (Zákány Tanár úr) azt mondta: nekünk mindent megbocsájt mert zavaros időkben születtünk.

A tisztulási folyamat szerintem azóta is zajlik,és én fix pontokat keresem a fényképezőgép objektívjén keresztül.

A fényképezéssel egy “Skolnyik” gép segítségével kerültem kapcsolatba,majd jöttek a praktikák,azután egy Yasika. A digitális korba egy Fuji-val léptem be,jelenleg két Nicon-nal rendelkezem és aképek túlnyomó többségét ezekkel készítettem. A fürdőszobai “labort” felváltotta a számítógép.

Jászkun Fotoklubnak a harmadik éve vagyok a tagja Nekik köszönhetem első önálló kiállításomat.

Friedmann Endre ( Robert Capa ) úgy tartotta ” Ha nem elég jók a képeid,nem voltál elég közel “. Én szeretnék élég közel kerülni. Talán ritkán már sikerül is.