Ajtay Zoltán

A fotózással 2003-ban kezdtem el foglalkozni. Először Canon EOS 300D-vel kezdtem és ahogyan nőttek a fotózással kapcsolatos igényeim, úgy fejlesztettem a technikákat, így jelenleg Canon EOS 5D MKII-el fotózok a hozzá való tele és nagylátószögű objektívekkel.

Munkám miatt szerencsére eljutottam a világ több részére, így Európába és az USA-ba is, ahol sok szép tájat és érdekes esemény is lefényképeztem. Amerre csak járok mindig keresem a fotós kihívásokat, érdekes és ritkán látogatott helyeket is szívesen felkeresek.

Szeretem a szép tájakat, de a madarakat is szívesen fotózom. Az utóbbi időben különösen a sporteseményeken a mozgás dinamikáját szeretem fotózni, de a koncertek érdekes és megismételhetetlen jelenetei is nagyon érdekelnek.

A szolnoki Jászkun Fotóklub pártoló tagjaként gyakran részt veszek a klub programjaiban és kiállításain.