Tóth László

Már korán érdekelt a fényképezés, a képkészítés folyamata. Ezért több évig egy fotószakkör tagja voltam, ahol a helyes technikák megismerésén túl az általunk készített filmek előhívását, és papírkép nagyítását is mi végeztük a klub laborjában. Ez az élmény mind a mai napig meghatározó számomra, gyakran fotózok még filmre, de a digitális technikát is szívesen alkalmazom.

Az általam kedvelt elsődleges témák: növény-, és állat makrók, tájképek, népies elemek, épületfotózás, illetve a többszörös expozíció (ez utóbbit filmes fényképezőgéppel végzem).

2013-ban csatlakoztam a Jászkun Fotóklubhoz, az azóta eltelt időben már volt több önálló kiállításom, diavetítéses bemutatóm is (Kalocsán, Szolnokon). A XXII. Jászkun Fotószalonon egy képemet, az Alföldi fotószalonokon pedig három éven keresztül válogatták be a képeimet a kiállítás anyagába.