Kolozsi Sándor

Kolozsi Sándor ES-MAFOSZ, ESFIAP, Hon. ÖGPh

A fotográfiával gimnazista koromban ismerkedtem meg, ami akkor a fekete-fehér  technikát jelentette. A 70-es évek elejétől a színes diázás iránt érdeklődtem, majd a diaporáma technikájának megismerése után ezzel a műfajjal kezdtem  foglalkozni.

1980-ban részt vettem a Jászkun Fotóklub megalakításában, valamint a Szolnoki Fotógaléria létrehozásában. Megalakulásától 10 évig (1983-1992) titkára voltam a MAFOSZ-nak

A fotózás szervezési munkáival kapcsolatos tevékenységemet a FIAP  ESFIAP kitüntetéssel , az Osztrák Fotográfiai Társaság pedig Hon. ÖGPh kitüntetéssel ismerte el. 2019-ben ES-MAFOSZ kitüntetést kaptam. Jelenleg a Jászkun Fotóklub vezetőségi tagja vagyok.

Nyugdíjba vonulásom után, megkezdtem a barátkozást a digitális technikával. Visszatérésem után a gyűjtési és kutatási tevékenység mellett kiállítási céllal is fotózom.